Home / Lajme / Maqedoni / Ivo Vajgl: Zgjedhjet nuk e zgjidhën krizën, duhet akoma shumë punë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-12 12:34:43Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ivo Vajgl: Zgjedhjet nuk e zgjidhën krizën, duhet akoma shumë punë

Edhe pse zgjedhjet ishin fer dhe demokratike me pak parregullsi ato nuk i kanë dhënë fund krizës dy vjecare në vend, kështu ka vlerësuar eurodeputeti, Ivo Vajgl, informon Zhurnal.

“A e kanë zgjidhur krizën zgjedhjet? Sigurisht që jo, duket se duhet akoma punë për t`u bërë duke bashkëpunuar mes veti partitë në vend dhe politikanët gjithashtu, askush përvec atyre nuk mund të merr përgjegjësinë për formimin e qeverisë, e dimë se kriza pamundësoi realizimin e disa reformave”, ka thënë mes tjerave eurodeputeti Vajgl.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *