Home / Lajme / Maqedoni / Ja si e komentojmë mediet maqedone apelet e intelektualëve shqiptarë

Ja si e komentojmë mediet maqedone apelet e intelektualëve shqiptarë

Shkup, 16 janar – Me apel apsurd tek partitë të cilat duhet të kenë parasysh bisedimet për formimin e qeverisë së re dje kanë dalë një grup e intelektualëve shqiptarë, shkruajnë kështu mediat maqedonase informon Zhurnal, lidhur me apelin e lëshuar dje nga ana e një grupi të madh të intelektualëve dhe akademikëve shqiptarë.

Ato në apel japin qëndrimin e LSDM dhe duket se po heshtin aspiratat e Shqipërisë së madhe të cilat ishin pjesë e kampanjës parzgjedhore, cështje kjo që më parë e hapi Zoran Zaev me platformën e tij për dygjuhësi dhe kantonizim të vendit.

Ndërkohë që mediat maqedonase këtë apel e quajnë dhe e komentojnë si shërbim i LSDM që të shkojë deri në fund teza e propagandës së Zaevit që të formojë qeverinë me një fitore të thjeshtë.

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *