Home / Lajme / Botë / Ja si i përgjigjen shqiptarët e Zvicrës trenit ruso-serb të nisur për Mitrovicë (FOTO LAJM)

Ja si i përgjigjen shqiptarët e Zvicrës trenit ruso-serb të nisur për Mitrovicë (FOTO LAJM)

Nisja si edhe ndalimi i trenitruso-serb në kufi me Kosovën ka shkaktuar mjaft diskutime në mbarë botën shqiptare.

Përveç figurave të ndryshme provokuese, në ate tren shkruhej edhe “Kosova është Serbi”, “Kosova i Metohija” etj.

 Por, shqiptarët kanë zgjedhur një formë të ngjashme për t’ju përgjigjur atyre duke shkruar në një tren në Zvicër “Kosovo is Albania”. /Albeu.com/

Gjithashtu lexo

Për shkak të një gabimi njerëzor pa energji elektrike kanë mbetur pothuajse shtatë milionë amvisëri në Tajvan

Gabimi njerëzor ka lënë pa energji elektrike kompani dhe ndërtesa banesore, duke i lënë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *