Home / Lajme / Rajon / Jakup Krasniqi kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Jakup Krasniqi kërkon ndërprerjen e bisedimeve me Serbinë

Kryetari i Këshillit Kombëtar të NISMA për Kosovën Jakup Krasniqi, ka thënë se arrestimi i liderit të AAK-së Ramush Haradinaj nga autoritetet franceze, është dëshmia më e mirë se ky format i bisedimeve me Beogradin në Bruksel, duhet të ndërpritet.

Krasniqi ka kërkuar përgjegjësi për mënyrën e zhvillimit të bisedimeve në mes Prishtinës dhe Beogradin,

Ish – kryeparalmentari në reagimin e tij në Facebook, ka theksuar se institucionet e Kosovës duhet të protestojnë në Paris e Bruksel.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *