Home / Lajme / Botë / Joe Biden midis Ukrainës: Bota duhet të ngrihet kundër agresionit të Rusisë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-16 11:02:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Joe Biden midis Ukrainës: Bota duhet të ngrihet kundër agresionit të Rusisë

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, ka thënë sot se komuniteti ndërkombëtar duhet patjetër të ngrihet kundër agresionit rus, si dhe i bëri thirrje administratës në ardhje të Trumpit që të jetë përkrahëse dhe partnere e fortë e Ukrainës.

Kjo është vizita e fundit bërë një qeverie të huaj nga Biden si zëvendëspresident, duke e pasqyruar përqendrimin e vecantë që Ukraina ka marrë nën administratën në shkaruje të Obamas.

“Jeni duke e luftuar edhe kancerin e korrupsionit edhe agresionin e rreptë të Kremlinit,” ka thënë Biden para gazetarëve teksa qëndronte përkrah presidentit ukrainas, Petro Poroshenko.

“Komuniteti ndërkombëtar duhet patjetër të vazhdojë të ngrihet kundër agresionit dhe forcës ruse,” ka thënë ai.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *