Home / Lajme / Maqedoni / Kasami takohet me ambasadoren gjermane, Kristine Altauzer
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-19 20:52:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kasami takohet me ambasadoren gjermane, Kristine Altauzer

Kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami është takuar me ambasadoren e Gjermanisë në Shkup, shkëlqesinë e saj, z. Kristine Altauzer.

Në këtë takim miqësor është biseduar për akualitetin politik në vend pas zgjedhjeve paralamentare të 11 dhjetorit, me çka përfaqësuesit e BESËS kanë shprehur qëndrimin se Lëvizja BESA në vazhdimësi është angazhuar për daljen e vendit nga krizia politike, dhe kthimin në agjendën e integrimeve euro – atlantike, ndërsa Platforma “Ridefinimi” për këtë është një zgjidhje ideale politike.

Takimet e këtilla miqësore dhe në frymë pozitive janë në vazhdën e intensifikimit të lidershipit të BESËS me përfaqësuesit e bashkësisë ndërkombëtare në vend.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *