Home / Lajme / Rajon / “Katimerini” për gjendjen politike në vend: Në Maqedoni krizë ndëretnike
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-16 11:35:00Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

“Katimerini” për gjendjen politike në vend: Në Maqedoni krizë ndëretnike

Verisioni elektronik i gazetës greke Katimerini ka publikuar një tekst me titull “Barazpesha të reja dhe koalicione në IJRM” në të cilin tekst sqarohet situata politike në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sipas tekstit, në Maqedoni ka krizë të brendëshme ndëretnike mes shqiptarëve dhe maqedonasve që mund të sjell në një sfidë tjetër vendin pas zgjedhjeve.

Gazeta më tej shton se duke parë atë se dy partitë më të mëdha maqedonase nuk kanë shumicën në parlament duhet që të koalicionojnë me partitë shqiptare për të rregulluar gjërat në vend

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *