Home / Lajme / Botë / KE: Ardhmëria e sanksioneve të BE-së kundër vendoset në Bruksel

KE: Ardhmëria e sanksioneve të BE-së kundër vendoset në Bruksel

 Masat e Bashkimit Evropian kundër Rusisë vendosen këtu, nga të gjitha 28 vendet-anëtare të Unionit, deklaroi sot zëdhënësi i Bashkimit Evropian, lajmëroi BTA.

Ai theksoi se sanksionet janë vazhduar deri në fund të korrikut, me çfarë dha përgjigje në pyetjen, lidhur me mundësitë për pezullimin e sanksioneve të SHBA-së kundër Moskës.

“Politika nuk ka ndryshuar dhe mbetet e njëjta”, deklaroi zëdhënësi si përgjigje në pyetjen lidhur me të drejtat e njeriut dhe planet e SHBA-së të vendosin torturë në dëgjimin e të dyshuarve për terrorizëm.

“Nuk mund ta komentojmë çdo vendim, të marrë nga Uashingtoni, shtoi ai.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *