Home / Lajme / Botë / Kërkimet – Zhduken dy adoleshentë shqiptarë në Britani

Kërkimet – Zhduken dy adoleshentë shqiptarë në Britani

Dy adoleshentë shqiptarë në Britaninë e Madhe janë zhdukur prej ditësh, ndërsa kanë nisur kërkimet për ta.

Adoleshentët 16 vjeçar, Elton Nikolli dhe Han Oruçi, u zhdukën në Havant të Hampshire të Mbretërisë së Bashkuar pas mbërritjes atje nga Shqipëria.

Eltoni është parë në Havant më 11 nëntor të vitit të shkuar, i veshur me xhinse të zeza dhe një xhaketë lëkure gri.

Ndërkohë që Han është parë më 6 nëntor. Në mediat britanike kanë nisur kërkimet për ta, ndërsa po kërkohet më shumë në Londër, Mançester dhe Birmingham.

/Ora News/

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *