Home / Showbiz / Kjo çka ka bërë Meda për familjen nga Vitia që nuk kanë bukë për të Ngrënë, është mahnitëse

Kjo çka ka bërë Meda për familjen nga Vitia që nuk kanë bukë për të Ngrënë, është mahnitëse

Kushtet e rënda ekonomike të familjes shtatë anëtarëshe nga Hajvalia për të cilën raportuan ditët e fundit mediat e Kosovës, kanë prekur shumë këngëtarin e njohur Mehedin Pergjeçaj, Medën.

Duke qenë se edhe vet Meda banon në Hajvali, ai së bashku me shokët e tij Ragip Muratin nga Zvicra dhe Besnik Tahirin nga Gjermania kanë marr aksion për ta ndihmuar familjen Vitia. Të paktën kështu shkruan në murin e këngëtarit Meda në “Facebook”, raporton “Kosovarja”.

“Këngetari i mirënjohur Meda bashk me shoqërinë e tij Ragip Murati nga Zvicrra dhe Besnik Tahiri nga Gjermania, marrin inicativën dhe e përkrahin familjën Vitija nga Hajvalija, dhe Meda po ashtu deklarohet që akcionin për ta ndihmuar këtë familje po e vazhdon ende….”.

Në fakt, kjo nuk është hera e parë që Meda tregon shpirtin e tij human ndaj të varfërve. Ai gjithnjë ka ndihmuar familje të shumta, madje shumë familjeve u ka ndërtuar edhe shtëpi, por asnjëherë nuk ka dashur që këto gjëra të i bën publike.

Gjithashtu lexo

Emina Cunmulaj besnike e rrënjëve të saj, shfaqet vezulluese në veshje kombëtare (Foto)

Modelja e njohur shqiptare, që prej vitesh karrierën e ka të përqendruar në SHBA, është …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *