Home / Lajme / Botë / Kreu i shërbimeve sekrete amerikane: Kina po na spiunon
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-05 21:07:26Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Kreu i shërbimeve sekrete amerikane: Kina po na spiunon

Pas Rusisë, amerikanët akuzojnë edhe Kinën për spiunazh.

Drejtori i shërbimeve sekrete amerikane, James Clapper tha sot gjatë një takimi në Senat se, Kina vazhdon të kryejë veprime spiunazhi informatik kundër interesave amerikane, ndonëse ritmi i këtyre operacioneve ka rënë.

James Clapper

“Kina vazhdon të zhvillojë aktivitete informatike spiunazhi kundër qeverisë amerikane, aleatëve të saj dhe kompanive amerikane”, deklaroi Clapper.

“Por, ka një farë reduktimi të këtyre aktiviteteve”, vijoi ai gjatë kësaj dëgjese në Senat.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *