Home / Shëndeti / Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjat

Ky ilaç i ka shokuar dhe mjekët: Kjo masë rigjallëron eshtrat dhe nyjat

Shumë persona vuajnë nga problemet e shumta me eshtrat dhe nyjat. Dikujt mukoza i kërcet eshtrat, dikujt i shkaktojnë dhimbje, po ashtu dhe nyjat. Këtu ju paraqesim një ilaç natyral, i cili ndikon në zgjidhjen e këtyre problemeve.

Është i thjeshtë për ta përgatitur, e më mirë të përdorni një ilaç si ky sesa të përdorni preparate të shtrenjta përplot me materie të dëmshme. Ndikon mirë në shëndetin në përgjithësi. Përbërësit e nevojshëm: 1 kg mjaltë; 50 g fara të kungullit; 3 lugë rrush pa fara; -50 g fara të lulediellit; 50 g kokrra gruri; 10 lugë fara të lirit. Mënyra e përgatitjes: Të gjithë përbërësit i përzieni në një enë të madhe dhe më pas e zhvendosni në një kavanoz. Kavanozin e mbyllni mirë dhe e mbani në frigorifer. Mënyra e përdorimit: Merrni nga një lugë të këtij ilaçit, para drekës dhe darkës, transmeton gazeta Kosova Sot.

Gjithashtu lexo

Zonja, kjo bimë bën që të mos shkoni kurrë tek gjinekologu RECETA

Problemet gjinekologjike, të cilat mund të jenë nga më të lehtat e deri tek më …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *