Home / Lajme / Botë / Letër e hapur e talebanëve deri te Trampi
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-23 18:49:00Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Letër e hapur e talebanëve deri te Trampi

Talebanët e lutën presidentin Donald Tramp t’i tërheqë forcat e armatosura të SHBA-së nga “moçali” Afganistan, duke theksuar se asgjë nuk është arritur në 15 vitet e fundit përveç gjakderdhjes dhe shkatërrimit, transmeton MIA.

Talebanët në letrën e hapur deri te Tramp, të publikuar në një nga faqet zyrtare të talebanëve, theksojnë se SHBA-ja e ka humbur besueshmërinë pas shpenzimit të bilionë dollarëve për operacionin e pasuksesshëm.

“Do të thotë përgjegjësia që kjo luftë të përfundojë është e Juaja”, theksohet në letër.

Ata në letër e paralajmërojnë Trampin të mos mbështetet në raportet joreale, që ish presidentët i kanë marrë nga gjeneralët, që të vazhdojë lufta.

Gjithashtu lexo

Ishulli i Fazanëve që ndan dy shtete: Këtë vend të vogël e administron gjatë muaj Spanja dhe gjashtë tjerë Franca (Video)

Në provincën Baske, mes qytetit verior spanjoll Irun dhe atij jugperëndimor në Francë, Henda, rrjedh …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *