Home / Kryesoret / LSDM: Qytetarët do kontrollojnë se si harxhohen paratë e tyre
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-11 10:58:19Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comKĀàpï³

LSDM: Qytetarët do kontrollojnë se si harxhohen paratë e tyre

Qytetarët do kenë kontroll të plotë të shpenzimeve të parave të tyre të cilat mblidhen nga tatime të ndryshme në buxhet, për këtë qytetarët votuan dhe ajo është puna e parë që do e bëj qeveria, kështu theksojnë nga LSDM informon Zhurnal.

Asnjë denarë nga buxheti i vendit nuk do harxhohet fshehtë si e bën qeveria në ikje. Do ketë transparencë të madhe për mënyrën e harxhimit të parave e jo si që punon ministri i financave Minoski, qytetarët e dinë se si i paguan 15 milion euro por nuk e dinë pse Minoski morri hua të re prej 30 milionëve, thonë më tej nga LSDM.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *