Home / Kryesoret / LSDM: Qytetarët kanë zgjedhur qeveri të re, që do të udhëheq politika reale, për këtë shkak Gruevksi është nervoz!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-12 11:32:15Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

LSDM: Qytetarët kanë zgjedhur qeveri të re, që do të udhëheq politika reale, për këtë shkak Gruevksi është nervoz!

LSDM ka reaguar ndaj njoftimit të sotëm të VMRO-DPMNE në të cilën nga partia janë kërcënuar me fillin e procesit të desoroizimit:

“Bindshëm mbi 600.000 qtyetarë kanë zgjedhur ndryshimin dhe qeveri të re të përgjegjshme e cila do të kujdeset për nevojat e tyre dhe do të udhëheq politika reale. Që këtu ndihet nervoza e Nikolla Gruevksit dhe udhëheqësisë kriminele të VMRO-DPMNE-së.

Populli i ka dhënë fund politikave destruktive të politikanëve si Gruevski, i cili me retorikën konflikutoze me publikun demokrat dëshiron ta izolojë Maqedoninë. Qytetarët janë të vetëdijshëm se Gruevksi atë e bënë që të shpëtojë nga përgjegjësia por plani i tij nuk do të ketë sukses.

I gjithë publiku vendor dhe publiku ndërombëtar tashmë është i njoftuar se po fillon procesi I kthimit të jetës së qytetarëve” qëndron në reagimin e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *