Home / Lajme / Maqedoni / Maqedoni – Mirënjohje për nëntë star-ap kompani nga Fondi për inovacione

Maqedoni – Mirënjohje për nëntë star-ap kompani nga Fondi për inovacione

Fondi për inovacione dhe zhvillim teknologjik i Maqedonisë do t’u ndajë mirënjohje nëntë start-ap ndërmarrjeve të para për projekte të përfunduara me sukses.

Në ndarjen, ashtu siç u paralajmërua, do të mbajnë fjalim drejtoresha e Fondit për inovacione dhe zhvillim teknologjik Jasmina Popovska dhe përfaqësuesi i Lidhjes së odave ekonomike të Maqedonisë.

Fondi për inovacione dhe zhvillim teknologjik në tre vitet paraprake ka përkrahur 37 ndërmarrje në realizimin e zgjidhjeve të tyre inovative dhe në përforcimin e kapaciteteve të tyre për hulumtim, zhvillim dhe menaxhim afarist. Fondi dhe instrumentet e tij janë dedikuar për ndërmarrjet inovative.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *