Home / Lajme / Maqedoni / Milaim Fejziu thotë se as LSDM-ja nuk i pranon kushtet e shqiptarve (VIDEO)

Milaim Fejziu thotë se as LSDM-ja nuk i pranon kushtet e shqiptarve (VIDEO)

Heshtja e LSDM-së për platformën shqiptare të nënshkruar nga liderët shqiptarë, nuk është e paqëllimtë, ka bërë me dije Milaim Fejziu.

“Heshtja e LSDM-së është shumë signifikative, dmth ata lanë përshtypje edhe ata nuk janë të gatshëm ta pranojnë këtë patëformë por nuk duan dhe presin edhe ata duan që të blejnë kohë që e ka në disponim VMRO-ja dhe të prnonocohen, ku prononcimi i tyre do të jetë se edhe ne nuk mund ti pranojmë ata” u shpreh në “Rruga Drjet” Milaim Fejziu.

 Lidhur me votuesit shqiptarë që kanë votuar LSDM-në, Milaim Fejziu thotë se janë votues avanturist dhe se ka një arsye që 20 ose 30 mijë vota që kanë shkuar për këtë parti, janë shumë.

“Ka një arsyje që 20 -30 mijë vota shqiptare. Dikush thotë 50 mijë që kanë shkuar në LSDM, për mua edhe 10 mijë janë shumë, e dini pse janë shumë, sepse këto zgjedhje duheshte ti determinojnë vijat e kuqe.

Dhe nuk është e vërtet se platforma e LSDM-së është platformë qytetare, nuk është e vërtet ajo është plafotmrë nacionale deri sa me çdo kusht e mbron karakterin e shtetit unitar të tjerët janë vetëm dekori.

Edhe shqiptarët me nxjerrjen e kësaj deklarate, thanë se nuk duan të llogariten më si dekor në këtë qeveri qoftë e VMRO-së apo e LSDM-së”, tha Fejziu. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *