Home / Kryesoret / Ministri Ibrahimi: Vendimi i Remenskit është falco
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-11 10:48:01Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Ministri Ibrahimi: Vendimi i Remenskit është falco

Menjëherë pas vendosjes në funksion nga arkiva e ministrisë kërkova dokument të shoh se cfarë ka bërë ish ministrja Remenski dhe isha i cuditur kur e pash se nuk kishte asnjë dokument që ajo në vend të Zhivko Mitrevskit e vendos një tjetër person përgjegjës në sindikatë, kështu ka thënë ministri i punës dhe politikes sociale Ibrahim Ibrahimi, informon Zhurnal.

Ai ka shtuar se ka kërkuar nga organet kompetente që dokumenti origjinal të sillet në ministri atë që e ka lëshuar ministrja teknike. Nga dokumentet origjinale kemi vënë re se nga 17 degë të sindikatave vetëm 4 kanë kërkuar ndryshim të tij ndërsa 13 tjerë e kanë përkrahur, gjë që kemi konstatuar se vendimi i saj është falco, ka shtuar ministri Ibrahimi.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *