Home / Lajme / Maqedoni / Moska: Maqedonia, Mali i Zi dhe BeH me forcë shtyhen drejt NATO-s
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-16 10:37:38Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Moska: Maqedonia, Mali i Zi dhe BeH me forcë shtyhen drejt NATO-s

Sekretari i këshillit të mbrojtjes të Rusisë, Nikolaj Patrushev ka deklaruar se është vendosur një kurs për zgjerimin e Natos ku me forcë të hatashme shtyhen Maqedonia, Mali i Zi dhe Bosnja e Hercegovina ndërkohë që janë duke u shpërndarë elemente për sistem global dhe mbrojtje raketore të SHBA në Europë, shkruajnë kështu mediat botërore informon Zhurnal.

Patrushev ka shtuar se kursi i presidentit amerikan Obama jo vetëm që ka përkeqësuar raportet amerikano-ruse por edhe e ka pamundësuar bashkëpunimin mes Rusisë dhe Natos e BE-së këto vitet e fundit.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *