Home / Kryesoret / Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht i ftohtë dhe me temperatura të ulëta. Në pjesën perëndimore gjatë mëngjesit do të ketë të reshura të shiut, ndërkaq në pjesën juglindore reshje të shiut dhe borës.

Pritet që masa e mjegullave gjatë ditës të ulet, ndërkaq temperaturat e mëngjesit të bien. Temperaturat do të lëvizin nga -13 deri më -4 gradë C.

Shkupi do të ketë mot të ngjashëm, kryesisht me mjegull dhe temperatura të ulëta. Temperaturat do të lëvizin nga -7 deri më 0 gradë C.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *