Home / Lajme / Maqedoni / Moti sot në Maqedoni
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-06 08:48:51Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Moti sot në Maqedoni

Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe me vranësira të vogla deri mesatare, veçanërisht në pjesët lindore ku do të fryejë erë nga drejtimi veriperëndimor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus 13 deri në minus tre gradë Celsius, ndërsa e ditës prej katër deri në 10 gradë Celsius.

Në Shkup mot i ngjashëm, me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit  do të bie deri në minus tetë, ndërsa e ditës do të rritet deri tetë gradë Celsius.

Në tre ditët në vijim moti do të jetë stabil dhe i thatë. Mëngjeset do të jenë të ftohta, ndërsa gjatë ditës me diell me vranësira të vogla deri mesatare. Temperatura e ditës do të jetë në rënie të vogël.

Nga mesi i javës së ardhshme pritet rritje e vranësirave me të reshura lokale të shiut dhe dëborës dhe sërish rënie e temperaturës së ditës për disa gradë celsius.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *