Home / Lajme / Rajon / Ndërpritet qarkullimi në Autostradën Nish-Beograd

Ndërpritet qarkullimi në Autostradën Nish-Beograd

Reshjet e mëdha të borës që kanë përfshirë Ballkanin, dje dhe sot, kanë shkaktuar telashe edhe së Serbi. Si pasojë e motit të keq dhe bores, autostrada Beograd-Nish ka dalë jashtë funksionit, dhe është bllokuar për qarkullim, njoftojnë mediat beogradase.

Sipas të dhënave meteorologjike në Nish, temperaturat kanë shkuar deri në minus tetë gradë, derisa lartësia e mbuluar nga bora është deri në 16 cm, shkruan Gazeta Express.

Gjithashtu lexo

Emigranti shqiptar gjen portofolin me dollarë në New York dhe ia dorëzon të zonjës

Një emigrant nga Dibra e Madhe, i cili jeton në Staten Island, Nju Jork, ka …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *