Home / Lajme / Maqedoni / Në kuadër të qeverisë krijohet edhe një ministri e re
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-27 10:06:37Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Në kuadër të qeverisë krijohet edhe një ministri e re

Bisedimet për formimin e qeverisë së re dhe rreth asaj se kush me kë do bëj koalicion pritet të mësohen këto ditë, mirëpo ajo që është e rëndësishme për momentin është krijimi i një ministrie të re në kuadër të qeverisë, informon Zhurnal.

Burime të Agjencisë së lajmeve Zhurnal tregojnë se qeveria e re do të ketë edhe një dikaster shtesë në katër vitet e ardhëshme. Ministria për marrdhënie ndëretnike pritet të jetë dikasteri i ri në qeverinë e ardhëshme e cila pritet të drejtohet poashtu nga kuadër shqiptarë.

Kjo ministri pritet të funksionojë vetëm katër vite (një mandat) kjo ministri pritet t`i bashkohet ministrisë së pushtetit lokal.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *