Home / Lajme / Maqedoni / Ngritet peticion online: të hiqen pikëpagesat në Maqedoni
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 09:37:04Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com"

Ngritet peticion online: të hiqen pikëpagesat në Maqedoni

Në rrjetet sociale ka filluar të shpërndahet peticion online që po tërheq vëmendjen e publikut.

Përdoruesi me emrin Vllad Gostivar ka inicuar këtë peticion e cila deri më tani ka mbi 1000 përkrahës.

“Heqja e pikëpagesave dhe implementimin e “Vinjeta” do ta lehtësonte komunikacioni rrugor në Maqedoni. Gjithashtu do të zvogëloheshin turmat e padurueshme sidomos gjatë periudhave kur ka turistë. Në rrugët lokale do të kishte më pak vetura dhe kamiona të cilët këto rrugë i përdorin si alternativë që t’ju largohen pikëpagesave”, qëndron në peticionin online.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *