Home / Kryesoret / Një i burgosur nga burgu i Idrizovës ndërroi jetë në klinikën e Shkupit
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-11 10:00:04Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Një i burgosur nga burgu i Idrizovës ndërroi jetë në klinikën e Shkupit

Shtatëdhjetë e tre vjeçari me inicialet A.M, i burgosur në burgun e Idrizovës, dje ka ndëruar jetë në klinikën e qytetit, transmeton Zhurnal. Nga MPB tregojnë se në klinikën e nefrologjisë është dërguar si rast urgjent më datën 2 të këtij muaji. Por, pas një kohe, gjendja shëndetësore i është keqësuar, dhe urgjentisht është dërguar në kardiologji ku dhe ka ndëruar jetë. Për hetuesit tani për tani nuk është e njohur arsyeja e vdekjes. Për 24 orët e fundit ky është i burgosuri i dytë që vdes në klinikat e Shkupit. 56 vjeçari S.R gjithashtu i dënuar në burgun e Idrizovës , i lindur në fshatin e Gostivarit, Reçan, para dy ditëve ka vdekur në klinikën e Toksikologjisë. Nga policia treguan se ai rreth orës 10 është dërguar në klinikë, ndërsa më herët ka vuajtur nga kanceri. Pas urdhërit të prokurorit publik, dy trupat janë dërguar në obduksion.

Gjithashtu lexo

Kujt i pengon xhamia në Kodrën e Diellit dorëzohet padi penale ndaj ndërtuesit të xhamisë

Pronarët e vilave në Kodrën e Diellit deri në Prokurorinë Themelore Publike në Tetovë, kanë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *