Home / Lajme / Maqedoni / Orana i PDSH-së e quan Selën “Karamurat”!

Orana i PDSH-së e quan Selën “Karamurat”!

Këshilltari i PDSH në Bashkinë e Shkupit dhe ish-kandidati për deputet në zgjedhjet e fundit parlamentare, Idriz Orana, përmes një posimi në Facebook ka shkruar për gjendjen aktuale në Kuvendin e Maqedonisë dhe për këtë ka akuzuar deputetët shqiptarë në kuvend pasi siç thotë ai, humbje e shansit historik që të ndryshonin kryetarin e kuvendit me një shqiptarë, transmeton Telegrafi Maqedoni.

”Te kthehem ne teme asaj dite deputetet Shqiptaret ne diten konstituive te kuvendit ,e sidomos ata qe rrehni gjoksin qe dy vjet per Ridefinimin e situates e ne veçanti nuk mund te amnestohet edhe ai Karamurati i Struges(ne krahasim prej tjereve nuk mund te themi se i mungon pervoja parlamentare) dhe i cili lalit se eshte kunder Turqve kurse tere dite pine Jeni Raki Turku bene binjakezime me komuna Turke si dhe nderton me para Turku Strugen them ne gjuhen e tyre qe e njohiin ,ju them JAZIK buka qe hani se kishit shans HISTORIK ta ndryshoni kryetarin e kuvendin me KRYEATAR – SHQIPTARE”(sic) shkruan Orana në Facebook.

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *