Home / Kryesoret / Paguajnë me arë për të fjetur në shtrat të akullt! (Foto)

Paguajnë me arë për të fjetur në shtrat të akullt! (Foto)

Ky është një hotel prej akulli në Cuebec të Kanadasë, ku luksi dhe shërbimet cilësore nuk kanë fund, vetëm se nxehje aty nuk ka për shkak se është hotel prej akulli, transmeton Indeksonline.

Ky lloj hoteli është jetë shkurtër sepse ai deri në fund të muajit prill shkrihet i tëri, ndërsa për vizitorët mbyllet në gjysmën e muajit mars.

Për të ndërtuar ky hotel prej akulli, çdo vit merr 500 ton akull, 15 ton dëborë dhe 5 javë për të ndërtuar.

Dhomat e hotelit janë të larta 5.5 metra, muret janë të pasur me modele unike dhe origjinale artistike, dhe të gjitha me mobilet të gdhendura nga blloqe akulli.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *