Home / Lajme / Botë / Pamje të tmerrshme nga sulmi në Australi: Vriten 3 dhe plagosen 20, ndër ta edhe fëmijë (VIDEO)

Pamje të tmerrshme nga sulmi në Australi: Vriten 3 dhe plagosen 20, ndër ta edhe fëmijë (VIDEO)

Të paktën 3 persona u vranë dhe 20 të tjerë u plagosën pasi një person nga një automjet ka shtënë me armë zjarri në drejtim të turmës së njerëzve në qendër të qytetit të dytë më të madh në Australi, Melburne

Policia thotë se shoferi qëllimisht kishte shtënë drejt turmës së njerëzve, mirëpo ende nuk dihet arsyeja e këtij sulmi, transmeton Gazeta Express.

Policia ka thënë se nuk ka të dhëna se mund të jetë sulm terrorist.

Nga ana tjetër, autoritetet thanë se kjo ngjarje mund të jetë e lidhur me një plagosje e cila ndodhi gjatë natës.

Gazeta Express në vazhdim sjell detaje të tjera…

Gjithashtu lexo

Dy terroristë hidhen në erë në Turqi

Dy terroristë nga organizata ekstremiste dhe e ndaluar “Partia maoiste komuniste” u ngritën në erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *