Home / Lajme / Rajon / Paralajmëron Thaçi: Provokimet serbe do vazhdojnë deri sa…
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 08:36:17Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Paralajmëron Thaçi: Provokimet serbe do vazhdojnë deri sa…

Provokimet nga shteti i Serbisë do të vazhdojnë derisa kjo e fundit ta njohë Kosovën dhe të heqë dorë nga politika e vet hegjemoniste dhe nacionaliste.

Kështu ka deklaruar presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë një interviste për gazetën “Zëri”, në të cilën ka bërë të ditur se vendimi për ndaljen e trenit propagandues nga Serbia ka qenë, siç ka thënë ai, vendim sovran i autoriteteve përgjegjëse kosovare, përderisa autoritetet ndërkombëtare kanë qenë të njoftuara më pas për vendimin e ndalimit të hyrjes së këtij treni.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *