Home / Lajme / Maqedoni / Partitë shqiptare në Maqedoni të painteresuara ndaj ndodhive në Kosovë, deri më sot asnjë reagim?
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-15 21:07:40Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Partitë shqiptare në Maqedoni të painteresuara ndaj ndodhive në Kosovë, deri më sot asnjë reagim?

Ndodhitë e fundit në Republikën e Kosovës, nisja e trenit nga Beogradi për në Mitrovicë pas 18 vitesh, dërgimi i forcave speciale Rosu në veri të vendit dhe dislokimi i ushtrisë serbe në kufi me Kosovën duket se kanë qenë pa ndonjë interes të madh tek partitë shqiptare në Maqedoni, informon Zhurnal.

Sot ishte dita e dytë e zhvillimeve atje ndërsa partitë shqiptare në Maqedoni duket se i ka zënë gjumi ose e ndjekin situatën nga larg duke mos dashur të përzihen në këto rrethana të ndjeshme mes dy vendeve të cilat njëkohësisht janë edhe vende fqinje të Maqedonisë.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *