Home / Lajme / Rajon / Pavlopulos: Maqedonia shpërndanë irredentizëm, nuk do bëhet pjesë e familjes europiane
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-13 12:03:11Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com{

Pavlopulos: Maqedonia shpërndanë irredentizëm, nuk do bëhet pjesë e familjes europiane

Maqedonia nuk do të mund të bëhet pjesë e familjes europiane derisa insiston që të shfrytëzojë vetëm atë emër dhe të shpërndajë irredentizëm, kështu ka deklaruar në fjalimin e tij pasa akademisë së mbrojtjes në Athinë, presidenti grek Prokopis Pavlopulos, informon Zhurnal.

Për të qëndrimi i Maqedonisë të mbajë këtë emër është thjeshtë provokim dhe falsifikim i historisë greke.

E drejta europiane i shmang shtetet kandidate të cilat në njërën apo tjetrën mënyrë cënojnë kufijtë e vendeve anëtare të BE, ka thënë ai.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *