Home / Kryesoret / PDSH gati për Kongresin e jashtëzakonshëm zgjedhor për zgjedhjen e liderit të ri, kush do të zëvendësojë Thaçin?!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 08:12:20Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

PDSH gati për Kongresin e jashtëzakonshëm zgjedhor për zgjedhjen e liderit të ri, kush do të zëvendësojë Thaçin?!

PDSH po bën përgatitjet për Kongresin e jashtëzakonshëm zgjedhor që së shpejti do të caktohet për zgjedhjen e liderit të ri të kësaj partie, pas dorëheqjes së Menduh Thaçi. Ndërsa në proces të parapërgatitjeve të kongresit, janë raportet e degëve, të cilët do të raportojnë për zgjedhjet e 11 dhjetorit. Po ashtu në këtë parti do të hapet debati dhe do të propozohen kandidaturat se kush do të jetë pasardhësi i Thaçit, informon Ilirianeës.mk

Jozyrtarisht mësohet se në target janë emra të njohur të rinj të kësaj partie, që kanë bagazh intelektual. Por megjithatë nuk bëhet e ditur për asnjë emër. Në PDSH heshtje për detajet e kongresit. Nga kjo parti theksojnë se Thaçi ka dhënë dorëheqje të parevokueshme dhe se nuk ka ndërmend të rikthehet në krye të kësaj partie.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *