Home / Lajme / Maqedoni / Për herë të tretë anulohet seanca për gjykimin e Bozhinovskit
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-24 10:42:22Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Për herë të tretë anulohet seanca për gjykimin e Bozhinovskit

Sot për herë të tretë u anulua gjykimi i gazetarit nga Kumanova Zoran Bozhinovski përshkak të dorëzimit të parregullt gjyqësor.

Dorëzuesit gjyqësor nuk munden të gjejnë shtëpinë dhe ti dorëzojnë ftesën dëshmitarit të prokurorisë, biznesmenit Minço Jardonov, shpalli në facebook profilin e tij, kryetari i Shoqatës së gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani.

“Tani gjyqi do të kërkojë ndihmë nga policia të gjejnë Jordanovin, tia dorëzojnë ftesën dhe ta sjellin në seancën që mbahet më 22 shkurt.
Për shkak të pamundësisë të sigurohet dëshmitari, sot mbrojtja jasht listës kërkoi nga prokuroria të tërheqë akuzën” – shkroi Selmani.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *