Home / Kryesoret / Për shkak të mjegullës anulohen disa fluturime në Aeroportin e Prishtinës

Për shkak të mjegullës anulohen disa fluturime në Aeroportin e Prishtinës

Në aeroportin ‘’Adem Jashari’’ në Prishtinë, si pasojë e motit të ligë dhe mjegullës, janë anuluar disa fluturime.

Kështu ka thënë menaxheri i planifikimit të fluturimeve, Driton Hyseni

Hyseni ka thënë për Klan Kosova se si pasojë e mjegullës vetëm gjatë ditës së djeshme janë anuluar dy fluturime por që më pas të realizohen më vonë gjatë ditës derisa dhe nga mëngjesi i sotëm ka pasur disa anulime fluturimesh por jo për shkak të kushteve atmosferike në Prishtinë.

Ai bëri të ditur që të gjitha fluturimet gjatë ditës do të realizohen sipas itinerarit ndonëse me vështirësi për shkak të kushteve atmosferike.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *