Home / Lajme / Botë / Policia franceze bastis papritur Parlamentin e vendit

Policia franceze bastis papritur Parlamentin e vendit

Policia franceze ka bastisur Parlamentin e vendin dhe po kontrollon dhomën e ulët, si pjesë e një hetimi mbi gruan e kandidatit presidencial, Francois Fillon.

Bastisja nuk është duke u zhvilluar në zyrën e Fillon-it, shkruan “Reuters” duke cituar dëshmitarë dhe ka thënë se është e mundur te jëtë duke u zhvilluar në zyrat administrative të parlamentit.

Gjithashtu lexo

Për shkak të një gabimi njerëzor pa energji elektrike kanë mbetur pothuajse shtatë milionë amvisëri në Tajvan

Gabimi njerëzor ka lënë pa energji elektrike kompani dhe ndërtesa banesore, duke i lënë në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *