Home / Lajme / Maqedoni / Publikohet një bisedë tallëse me Gruevskin ku i flet Trumpit për një murr rreth Maqedonisë (Video)

Publikohet një bisedë tallëse me Gruevskin ku i flet Trumpit për një murr rreth Maqedonisë (Video)

Nikolla Gruevski ka dështuar të bëjë qeverinë e re si mandatar i dekretuar nga Presidenti Gjorge Ivanov dhe për këtë tani e ka humbur mundësinë që të jetë kryeministër i Maqedonisë për katër vitet e ardhëshme, shkruan Telegrafi Maqedoni.

Emisioni satirik, ”Vcerashni vesti” që transmetohet në Televizionin Telma ka publikuar një bisedë tallëse për ish-kryeministrin Nikolla Gruevski ku i flet Presidentit Donald Trump për një murr që do ta ndërtojë rreth Maqedonisë me të cilin do t’i pengojë emigrantët të futen në Maqedoni.

Gruevski mundohet që t’i tregoj Trump-it për kualitetin e murrit i cili nuk do të jetë prej mermeri por me pllaka gipsi, njejtë si ndërtimet e projektit ‘Shkupi 2014’. /Telegrafi/

Fillojnë talljet me Gruevskin (Foto)Fillojnë talljet me Gruevskin (Foto)

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *