Home / Lajme / Maqedoni / Qytetarët ju detyrohen bankave me 2.1 miliard euro kredi
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-12 11:29:21Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Qytetarët ju detyrohen bankave me 2.1 miliard euro kredi

Firmat dhe qytetarët vitin e kaluar janë detyruar më shumë bankave thuhet në raportin e BPRM, informon Zhurnal.

BPRM vlerëson se kreditë në kuartalin e fundit kalojnë pritshmëritë por kamata është 6.6% ndërkohë që e gjithë shuma e kredisë që duhet të kthejnë qytetarët është 2.1 miliard euro.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *