Home / Lajme / Maqedoni / Ramadani: Zgjedhjet e reja janë në dëm të BDI-së

Ramadani: Zgjedhjet e reja janë në dëm të BDI-së

Analisti politik, Ismet Ramadani, në NovaTv në emisionin ‘Nova studio’ ka folur për ngjarjet e fundit politike, me theks të veçantë për formimin e qeverisë së re dhe skenaret tjera të mundshme politike në Maqedoni, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Ramadani i ka komentuar të gjitha skenarët e mundshme si: Kërkesa për zgjidhje të reja nga ana e OBRM-PDUKM, nëse BDI do të koalicionojë me LSDM pasi refuzoi koalicionimin me OBRM-PDUKM. Ai thotë se marrëdhëniet me partinë e Gruevskit deri më tani kanë qenë inferiore dhe se një koalicionim i mundshëm me LSDM-në është më i pranueshëm.

Ai më tej shton se BDI-së nuk i konvenojnë zgjedhjet e reja dhe se me gjasë ata nuk do të kalojnë më mirë në zgjedhjet e reja të ardhshme. Për më shumë ndiqeni në vijim emisionin e plotë. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *