Home / Lajme / Botë / Rrëzohet autobuzi, 5 të vdekur dhe 27 të plagosur në Francë

Rrëzohet autobuzi, 5 të vdekur dhe 27 të plagosur në Francë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Francë, duke shkaktuar vdekjen e të paktën 5 personave ndërsa 27 të tjerë janë lënduar rëndë.

Sipas medive ndërkombëtare, raportohet se aksidenti ka ndodhur në pjesën qendrore të Francës dhe se në autobus ndodheshin 40 persona, shumica me shtetas portugez që po udhëtonin në drejtim të Zvicrës.

 Mësohet se shkaku i aksidenti mund të ketë qenë moti i keq, ku si pasojë e temperaturave të ulëta ne vend janë krijuar akuj në rrugë. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *