Home / Lajme / Rajon / Rruga për në Brezovicë, e pakalueshme
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-15 19:29:21Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Rruga për në Brezovicë, e pakalueshme

Relaksimin dhe mundësitë e skijimit për ta i ka pamundësuar rruga, e cila ka qenë e pakalueshme, raporton KTV.

Kolona e veturave që ua kishin mësyrë maleve të Sharrit për ta kaluar vikendin, kishte arritur në rreth tri kilometra, për shkak të ngricave të krijuara nga reshjet e borës.

Madje, gjendja e rënduar e rrugës u solli shumë telashe vozitësve.

Kështu, demantohet një komunikatë e lëshuar gjatë ditës së diel nga Ministria e Infrastrukturës se në gjithë vendin tonë rrugët janë të kalueshme dhe se ekipet mbështetëse dhe kompanitë e kontraktuara nga ajo vazhdojnë të jenë në gjendje gatishmërie, duke monitoruar, mirëmbajtur dhe pastruar rrugët.

As gjatë ditës nuk u vërejt ndonjë makineri për mirëmbajtjen e rrugëve që kalonte deri lart.

E me gjithë vështirësitë për të shkuar me veturë, vizitorë të shumtë po ia mësynin Brezovicës në këmbë.

Me gjithë këto vështirësi për të arritur atje, Brezovica gjatë tërë kohës po vazhdon të mbetet atraksion për qytetarë e turistë të ndryshëm.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *