Home / Kryesoret / Serbia e quan Maqedoninë, IRJM?!
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-18 14:19:57Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Serbia e quan Maqedoninë, IRJM?!

Në rrjetet sociale është publikuar fotografi e llogarisë në pikë pagesën e Serbisë. Për komentuesit virtual kjo i bie se Maqedonia për Serbinë  njihet si IRJM (Ish-Republika Jugosllave e Maqedonisë), transmeton telegrafi.

Përndryshe kohëve të fundit ka një tendencë të ftohjes së marrëdhënies Maqedoni-Serbi, sidomos reagimet nga politika e Maqedonisë dhe opinioni erdhi pas deklaratës së Ivica Daçiçit, se gjoja Serbia ka gabuar se e ka pranuar Maqedoninë nën emri kushtetues për arsyese kjo e fundit ka pranuar Kosovën si shtet sovran dhe demokratik.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *