Home / Lajme / Rajon / Serbia në krizë, buka shitet me copa

Serbia në krizë, buka shitet me copa

Nëpër rrjete sociale u shpërnda fotografia e bërë në njërën prej rafteve në shitoret serbe në të cilën shihet se atje buka po shitet në feta, dhe atë me çmim prej 5 dinarësh (4 cent) për një copë.

Kjo fotografi tregon se sa është fuqia blerëse e banorëve serb dhe se në çfarë krize financiare janë.

Një prej komentimeve ironike ishte “Shtet i mrekullueshëm, ska fjalë”.

Gjithashtu lexo

Digjet një Audi Q7

Në rrethana ende të pasqaruara është djegur një veturë e tipit “Audi Q7”në qytetin e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *