Home / Lajme / Rajon / Serbia “sulmon” VMRO-në

Serbia “sulmon” VMRO-në

Përmes një artikulli të shkruar ditën e sotme e përditshmja serbe “Danas” vjen me një “sulm” ndaj partisë maqedonase në pushtet VMRO, duke shrkuar se partia e Gruevskit është në një luftë verbale me kryediplomatin serb Ivica Dacic duke hedhur poshtë dhe ndihmën serbe që ka pasur Maqedonia gjatë kohës së sanksioneve, informon Zhurnal.

Ndihma sipas tyre ka qenë pa pagesë dhe tani mund të shihet se sa ka paguar Serbia për këtë.

 Madje partia opozitare e Zoran Zaevit gjithmonë ka qenë në krah të Miloshevicit dhe Serbisë kurse VMRO në anën e drejtësisë, kështu që këto ditë mediat në Beograd po sulmojnë VMRO-në. /albeu.com/

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *