Home / Lajme / Rajon / SHBA “blindon” Shqipërinë, 950 blinda për ushtrinë shqiptare, sa dyfishi i Serbisë
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-19 10:48:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

SHBA “blindon” Shqipërinë, 950 blinda për ushtrinë shqiptare, sa dyfishi i Serbisë

70 blinda për transport strategjik priten të zbarkojnë në Shqipëri nga US ARMY (dergesa e pare) dhe ne muajt në vazhdim do vijnë dhe 180 te tjera.

Shqiperia do i paguaje Amerikës vetëm 15 milione Euro për to, ndërsa pjesa tjeter vjen si shperblim per punen e mire dhe kontributin e Forcacve të Armatosura ne misionet ne Afganistan e me gjere.

Shqipëria ka edhe një kontratë 10 milionë euro me Italinë për furnizimin e Ushtrisë Shqiptare me rreth 5000 armë automatike duke hequr kështu nga shërbimi kallashin (duke e kaluar në armatim rezervë). Gjithashtu ekziston edhe një kontratë me Turqinë, por nuk dihet se çfarë armatimesh do të merren.

Gjithashtu lexo

Vdes ish-kryeministri Bajram Rexhepi – (VIDEO)

Ish- kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi ka ndërruar jetë pas një sëmundje për të cilën …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *