Home / Lajme / Botë / SHBA – Protestuesit dhe mbështetësit e Trump përplasen në Washington

SHBA – Protestuesit dhe mbështetësit e Trump përplasen në Washington

Protestues dhe mbështetës të presidentit të presidentit Donald Trump janë përplasur në Washgington një natë para përurimit. Policia ka përdorur spraj në përpjekje për të kontrolluar turmën.

Qindra protestues ishin mbledhur jashtë National Press Club në Washington ku po mbështetësit festonin fitoren e Trump.

Protestuesit kanë fishkëllyer dhe kanë hedhur veshje në drejtim të pjesëmarrësve në festën

Duke folur para mijëra mbështetësve, pas një koncerti në Memorialin Lincoln, zoti Trump ka shprehur përkushtim për të sjellur “ndryshim real” në Uashington dhe për ta unifikuar vendin thellësisht të ndarë.

“Ne do ta bashkojmë vendin”, tha Trump dhe ka shtuar se “ne do të bëjmë gjëra që nuk janë bërë në vendin tonë për shumë dekada, ju premtoj”, tha Donald Trump.

14848840731954928

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *