Home / Kuriozitete / Shoqet e ngushta veshen si princesha dhe vizitojnë fëmijët e sëmurë në spital (Foto/Video)

Shoqet e ngushta veshen si princesha dhe vizitojnë fëmijët e sëmurë në spital (Foto/Video)

Një grup prej shoqesh të ngushta nga fakulteti janë bërë bashkë për të shpërndarë ca magji në jetën e fëmijëve. Të veshura si princesha, karaktere nga përrallat më të famshme në botë, këto vajza kanë vizituar fëmijët e sëmurë, duke i lënë dhomat e tyre të freskuara me plot lumturi.
 Kyle McGrane, Wilkes Barre dhe Margaret McAndrew filluan “Një moment nga magjia” për të ndihmuar fëmijët e sëmurë dhe së shpejti kjo inciativë e tyre u rrit brenda një projekti jo fitim prurës, transmeton lajmi.net

magic

“Vazhdoj të bëhem nervoz sa herë që shkoj në spital,” thotë Kylee në një intervistë me Elite Daily. “Jam gjithmonë e frikësuar se nuk do të bëhem mjaftueshëm e mençur, apo e bukur, ose e dobët, por është fëmija ai i cili më shton besimin sepse unë kurrë s’mund të shkoj diku për vizitë nëse një vajze të vogël nuk i pëlqen., të kap flokët, ose thjesht të vë duart në fytyrë dhe do të thotë “Je shumë e bukur….”, dhe kjo të ngrohë më së shumti shpirtin.
magic-princess

Dhe është kjo dashuri për fëmijët “Një moment nga magjia” për të cilën punojnë me vullnetarë nëpër trajnime të rrepta para se t’i vizitojnë fëmijët. /Lajmi.net/

Gjithashtu lexo

Me këtë aksident që i ka ndodhur këtij burri me skuter – nuk di njeriu a duhet të qeshë, apo t’i vije keq (Video)

Ditë më parë është publikuar një video ku shihet një burrë i cili vet-aksidentohet me …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *