Home / Lajme / Botë / Shpërthen në morg kufoma
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-11 10:21:41Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Shpërthen në morg kufoma

Të paktën 16 persona humbën jetën në një sulm me bombë dhe mbi 47 të tjerë mbetën të plagosur në këtë qytet.
Sipas të përditshmes “Mirror”, një prej autorëve, i cili u vra nga një predhë, shpërtheu teksa ndodhej në dhomën frigoriferike të morgut, në spitalin e al – Sadr, në lindje të Bagdadit.

Sipas forcave të sigurisë, shkak i shpërthimit të kufomës ishte një sasi eksplozivi që kamikazi kishte në pjesën e barkut. Fatmirësisht nga kjo ngjarje pati vetëm dëme materiale.

Gjithashtu lexo

Nga shtatori çerdhet me dy ndërrime, ja oraret

Nga shtatori çerdhet do të fillojnë të punojnë me dy ndërrime. Kështu njoftoi sot ministra …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *