Home / Lajme / Botë / Sulm terrorist në Turqi, tentohet hyrja në komisariatin e policisë (FOTO & VIDEO)

Sulm terrorist në Turqi, tentohet hyrja në komisariatin e policisë (FOTO & VIDEO)

Turqia goditet sërish nga një sulm tjetër terrorist. Mësohet se persona ekstremistë kanë tentuar të hyjnë në godinën e Drejtorisë së Policisë në Gaziantepi, ndërsa për pasojë u plagos rëndë një polic.

 CNN turk shkruan se njëri prej terroristëve, që kishte bombë në trup, mbeti i vrarë.

Son dakika: Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde çatışma

Në vendin e ngjarjes u dërguan menjëherë përforcime, në mesin e të cilëve edhe ekipe të forcave të ndërhyrjes së shpejtë, si dhe punonjës të shëndetësisë. Në zonë vazhdon operacioni për kapjen e terroristit apo të terroristëve të tjerë, që arritën të arratisen nga vendi i ngjarjes. /albeu.com/

 

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *