Home / Lajme / Botë / Teksas: Digjet një xhami, nuk dihet si u shkaktua zjarri
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2017-01-29 18:48:55Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

Teksas: Digjet një xhami, nuk dihet si u shkaktua zjarri

Incidenti ka ndodhur mbrem vone, mirëpo ende nuk ka të arrestuar në lidhje me rastin dhe as nuk dihet se si është shkaktuar zjarr.

“Është e trishtueshme ta shohësh se si Xhamia digjet dhe rrëzohet nga një zjarr aq i madh”, ka thënë Shahid Hashmi, president i qendrës islamike.

“Ajo duket e shkatërruar plotësisht”, ka shtuar ai.

Një javë më parë në këtë xhami kishte ndodhur një vjedhje.

Gjithashtu lexo

Spanja sërish nën frikën e terrorit, parandalohet sulm tjetër, vriten 5 terroristët

Parandalohet një tjetër sulm terrorist në Spanjë, pas atij të Barcelonës ku mbetën të vrarë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *