Home / Lajme / Rajon / Tensione para raundit të ri të bisedimeve Kosovë – Serbi

Tensione para raundit të ri të bisedimeve Kosovë – Serbi

Kosova dhe Serbia me ftesën e Bashkimit Europian, të martën pritet të mbajnë raund të ri bisedimesh në nivelin politik në Bruksel.

Ky takim vie pas tensioneve të ditëve të fundit në mes të të dyja palëve të cilat kanë ringritur debate në Kosovë lidhur me rezultatet e bisedimeve për normalizimin e marrëdhënieve në mes të të dyja shteteve.

Megjithatë, sipas Zërit të Amerikës, analistët e pavarur kanë thënë se bisedimet janë të domosdoshme ndonëse duhet ndryshuar formati i tyre në mënyrë që të sigurohet dhe zbatimi në praktikë i marrëveshjeve të arritura në to.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *